^

Kalkulačka nákladů platební brány

S touto kalkulačkou zjistíte, kolik zaplatíte za platební bránu nebo terminál s ohledem na objem a průměrnou výši transakcí, které přijímáte platebními kartami.

Jak na to

Do horní části formuláře napište, jaký máte nebo plánujete měsíční objem plateb kartou a průměrnou výši transakce kartou. Do dolní části poté uveďte, jaké poplatky vám poskytovatel brány nabízí (zjistíte na jejich stránkách nebo od obchodního zástupce), v políčku CELKEM MĚSÍČNĚ se vám zobrazí výsledná částka, kterou budete platit za měsíc při vámi uvedených transakcích.

Důležité informace

  • Vzhledem k možné komplexnosti tématu a poplatků nemohu zaručit, že vám kalkulačka vždy vypočítá přesné náklady. Nemůžu tedy ani brát zodpovědnost za rozhodnutí, která podle dat z kalkulačky uděláte.
  • Cena platební brány nebo terminálu nemá být váš jediný faktor během rozhodování, které řešení si vyberete. Záleží i na faktorech jako spolehlivost, důvěryhodnost a zákaznický servis každého řešení.
  • Výsledek bude zaokrouhlen na 3 desetinná místa.
  • Tato kalkulačka nesbírá žádná data, takže také nikam nic neposílá a neukládá. Proto také, pokud stránku aktualizujete nebo zavřete, vyplněné údaje mohou zmizet.
  • Za vytvoření této kalkulačky jsem žádnou odměnu nedostala a nejsem spojená s žádnou firmou, která poskytuje takové řešení. Pro svoje podnikání ohledně e-shopu využívám řešení od jistých firem, ale to neovlivňuje fungování kalkulačky.

Kalkulačka

Vysvětlivky

Měsíční objem karetních transakcí (Kč) = součet objemu transakcí, které u vás zákazníci udělají kartou za měsíc.

Průměrná výše transakce kartou (Kč) – vypočítáte ji třeba tak, že vydělíte objem transakcí jejich počtem.

Poskytovatel/Typ služby – zde si můžete podle potřeby označit, o jakého poskytovatele nebo o jakou konkrétní službu se jedná.

% poplatek z transakce = jaké procento si poskytovatel strhne z částky. Zapište ho pouze jako číslo, tedy bez znaménka %.

Fixní poplatek z transakce = jakou pevně danou částku si poskytovatel strhne u každé transakce. Většinou v jednotkách Kč.

Fixní měsíční poplatek = kolik zaplatíte poskytovateli měsíčně. Můžete sem i připočítat další poplatky, třeba za výplatu peněz.

Proč jsem vytvořila tuto kalkulačku

Na začátku podnikání mě zajímalo, jaké řešení pro platební terminály a brány je pro mě nejvýhodnější. Tehdy mi nezbylo než si vytvořit excelovou tabulku s výpočty. Od té doby stále vidím podnikatele, kteří se ptají „Jaká je nejlevnější platební brána?". Někdo prostě nemá čas nebo znalosti potřebné k vytvoření vlastního propočtu. Takže když jsem začala pracovat na projektech s JavaScriptem do portfolia, řekla jsem si, co kdybych vytvořila kalkulačku, která spočítá náklady za platební bránu za podnikatele?

Plánované úpravy

  • Doplnění více možností poplatků – některé brány si totiž například účtují i za každý převod peněz
  • Možnost smazat nepotřebné řádky a data
  • Další vylepšení – klidně mi dejte vědět, co vám chybí nebo nefunguje!

Kontakt

Máte zájem o úpravu vaší stránky, nebo hledáte člena do týmu? Napište email nebo zavolejte a já se vám ozvu co nejdříve zpět!

Údaje

Ing. Zuzana Náprstková

IČ: 14041022

Kladenská 409/9

Praha 6 160 00

Nejsem plátce DPH.